Популярна психологія для всіх і кожного.

Наше ментальне здоров’я залежить від безлічі факторів: наприклад, залежність від соцмереж, спосіб життя, імунітет. Розібратися в собі — найскладніше завдання для кожного з нас. Допоможуть у цьому книги — vogue.ua вибрав кілька книг про ментальне здоров’я, які легко читаються і містять практичні поради.

“Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі”, Віктор Франкл

Книга австрійського психолога, філософа і колишнього в’язня нацистського концтабору Віктора Франкла у цій добірці посідає окреме місце, і саме тому з неї варто почати. “Людина в пошуках справжнього сенсу” — не лише головна книга Франкла, а й один з ключових текстів психології 20 століття. Психолог написав її в 1946 році, після того, як провів два роки в концтаборах в Аушвіці і Дахау. У ній він описує свій страшний досвід перебування там, а також формулює свій найважливіший психотерапевтичний метод — це пошук сенсу в усіх проявах життя, навіть найстрашніших. Книга написана ясно і неймовірно захоплююче, і тому стала однією з найбільш цитованих у світовій психології, розійшовшись по світу накладом в понад 15 мільйонів. А її головний месендж — знайти собі мету існування навіть у найскладніших умовах і мислити позитивно — елементарно і вкрай складно водночас.

“Несподівана радість самотності”, Кетрін Грей

Кетрін Грей — популярна журналістка і колумністка The Guardian, Stylist, The Telegraph. Українською нарешті публікується її бестселер про те, що на самоті теж можна жити щасливо. Письменниця розвіює усталені в нашій культурі уявлення, що всі обов’язково повинні жити в парі. “Книга присвячена одинакам, яких не розуміють, жаліють і вважають за бідолах, які нікого не можуть собі знайти. Кетрін Грей допомагає прийняти свою самотність, знайти в ній позитивні моменти, абстрагуватися від тиску суспільної думки і жити щасливо на самоті. Авторка зовсім не заперечує щастя від взаємин або шлюбу, а відстоює права самотніх, яких вважають білими воронами, і їхній вибір, адже бути щасливим і самотнім водночас — можна”.

“Людина, що хотіла бути щасливою”, Лоран Гунель

Новинка від французького письменника і фахівця з особистісного розвитку Лорана Гунеля стала всесвітнім бестселером і перекладена більш ніж двадцятьма мовами світу. У цій книзі головний герой намагається знайти щастя. “Жуліано почувається нещасним, хоча, здається, має все. Випадково він опиняється в загубленому селищі, розташованому посеред балійських лісів. Там, далеко від галасливого і швидкоплинного світу, живе мудрець, цілитель душ Самтьян. Він має допомогти Жуліано, адже знає, де ховається щастя. Ця істина могла перевернути життя мільйонів людей і все навколо. Але знання, яке розкриває шлях до щастя, не можна просто так отримати, купити або навіть забрати силою. Його можна тільки зрозуміти”.

“Вирішити можна все!”, Марі Форлео

Марі Форлео починала кар’єру як фінансистка на Нью-Йоркській фондовій біржі, але невдовзі перекваліфікувалася на тренерку особистісного зростання і блогерку. Серед її шанувальників — Опра Уїнфрі і Барак Обама. Українською мовою виходить бестселер №1 за версією “The New York Times” — її книга “Вирішити можна все”. Назва відображає філософію успіху Марі. В анотації йдеться про те, що Форлео “обґрунтовує свою філософію, яка вчить не пасувати перед труднощами, а знаходити шляхи для їх подолання. Книга допомагає читачам навчитися рухатися до мети, усувати всі відмовки і виправдання, які стоять на шляху до успіху; перемагати свої страхи, зрозуміти нарешті, чого вони хочуть, і почати діяти. Марі Форлео підкріплює свої установки десятками історій із власного життя і життя людей, які скористалися її порадами.

“Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я”, Дарка Озерна

Дарина Озерна — біолог, спеціалістка з генетики і біохімії, медична журналістка. У книзі “Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я” вона надає читачеві не тільки базову інформацію про психічне здоров’я з посиланнями на медичні протоколи, а й певну систему орієнтирів. Цікаво те, що Озерна орієнтується на український контекст: про стереотипи, які існують в українському суспільстві з приводу депресій і ментального здоров’я, і ​​про те, якими можуть бути їхні наслідки. У першій частині зібрано загальну інформацію про психічний стан людини, його зв’язок з фізичним станом, а також описано принципи роботи мозку і прояви емоцій. У другій розглянуто найпоширеніші психічні розлади.