З метою підвищення обізнаності класних керівників щодо питань ґендерних відносин, формування поняття такої важливої соціальної категорії як «ґендер», виховання засад ґендерної рівності та поваги до прав і свобод кожної статі, керівником методичного об’єднання класних керівників Тетяною Валеріївною Тимофєєвою було проведено семінар з елементами тренінгу на тему «Гендерне виховання – нагальна потреба сучасної освітньої системи».
Під час теоретичної частини класний керівник 7 класу С.П. Сухотіна ознайомила колег з питанням на тему «Особливість педагога, його роль у відтворенні гендерних стереотипів учнів». Потім класоводи дискутували щодо визначення понять «стать» і «ґендер», виокремлювали їхні відмінності, аналізували, чи змінюються ґендерні ролі і, якщо так, то які зміни відбулися в ґендерних ролях в Україні за останнє століття. А також обговорювали питання, чому вважається, що поняття «ґендер» є ключовим на шляху будь-якої країни до демократії і щасливого, заможного життя.
В рамках практичної частини керівник МО запропонувала класним керівникам попрацювати над такими вправами: «Рівні нерівності», «Валіза», «Орієнтації на стереотип», «Розвінчання міфів», «Розподіл домашньої праці», «Добре бути чоловіком, добре бути жінкою…». Тренінгові вправи спонукали педагогів проявляти креативність, уяву, толерантність. Ключовим моментом тренінгу стала робота в групах, де класоводи створювали макет «чоловіка» та «жінки» за характеристиками. Ця робота показала, що у чоловіків і жінок більше спільного, ніж відмінного, що ми – рівні.
Закінчився тренінг вправою «Що я беру з собою», під час якої колеги резюмували отриману інформацію. Вчителі отримали не лише вагомі і корисні знання та поради, а й позитивні емоції.
.