Щорічно четверта субота листопада в Україні та світі сповита глибоким смутком, адже це День пам’яті жертв Голодоморів.
Геноцид голодом став ще однією чорною сторінкою історичної минувшини України, написаною дикими у своєму прагненні покори сусідами. Голодомор українців 1932 – 1933 років є всесвітньо визнаним, і нині ще більше держав на найвищому рівні засвідчують свою нетерпимість щодо ганебного та навмисного знищення української нації.
Масштабний злочин забрав сотні тисяч людських життів у 1932 році, а 1933 рік пожинав уже мільйонний урожай людських жертв. Вище керівництво червоної імперії зла цілеспрямовано фізично знищило українських селян, які висловили непокору режиму. Тож шляхом спланованої конфіскації врожаю зернових культур і всіх інших продуктів харчування представники злочинної влади вбивали голодом мешканців сіл.
Щорічно, цього дня проводиться всеукраїнська акція «Запали свічку», учні та викладачі Грушівської гімназії теж приєдналися до неї. Також педагогічним колективом було проведено години спілкування.
Замовчування злочину відбувалося протягом десятиліть, масове вбивство людей штучним голодом влада навмисно намагалася приховати. Вперше Голодомор 1932-1933 рр. на офіційному рівні було визнано лише через 55 років, у 1988 році на Конгресі у США. Ініціативна діаспора українців Америки підняла болюче історичне питання, довівши його до спільноти Міжнародної комісії юристів. У тому ж році ,після переглядів матеріалів, що збереглися та живих свідків, дійство було офіційно визнано актом геноциду проти української нації.
Згадаймо ж нині всіх – і рідних, і незнайомців, чиї душі кинули на жертовник терористичної комуністичної влади. Зігрійте їхні душі молитвою та вогником свічі. Вічна пам’ять усім, кому довелося пережити жахіття голодомору…