День пам’яті та примирення

День пам’яті і примирення присвячений перемозі над нацизмом, а також вшануванню всіх його жертв.

У понеділок, 8 травня, Україна разом Європою та США відзначає День пам’яті та примирення. Він присвячений загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року.

“Пам’ять” означає, що ми пам’ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а “примирення” — що країни Європи уклали мир після війни.

Друга світова війна тривала з 1939 по 1945 рік. 7 травня 1945 року командування Третього Рейху підписало акт про капітуляцію Німеччини у Франції. Наступного дня 8 травня його ратифікували в Берліні. Потім вночі 8 травня на вимогу Сталіна був підписаний ще один “Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини”, але за московським часом це сталося 9 травня.

8 травня в більшості країн Європи відзначається як День Перемоги. В СРСР свято відзначали 9 травня через різницю часових поясів. 

Україна також довгий час святкувала День Перемоги 9 травня. Однак у 2015 році Верховна Рада України встановила День пам’яті і примирення і День Перемоги над нацизмом 8 травня. Таке рішення було прийнято у рамках пакета законів про декомунізацію.

Сьогодні, 8 травня 2023 року, Україна остаточно позбувається радянського трактування історії Другої світової війни.

Президент Володимир Зеленський :

✅вніс до Верховної Ради законопроект, який встановлює 8 травня – Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років;

✅ підписав указ про встановлення в Україні 9 травня Днем Європи.

Дуже потужне рішення, яке повертає нам чесну історію без ідеологічних домішок.

Україна відзначатиме перемогу над злом разом із нашими союзниками і в такій послідовності, як наші союзники.

Бо саме 8 травня набув чинності Акт про капітуляцію Вермахту, і 8 травня світ вшановує пам’ять усіх загиблих у Другій світовій.

А 9 травня в більшості країн нашого континенту святкують День Європи. І Україна, як географічна та ціннісна частина Європи, відзначатиме цю дату спільно з нашими європейськими друзями й партнерами.

А в майбутньому у нас буде свій День перемоги. День перемоги над рашизмом.

З нагоди Дня пам’яті та примирення у Грушівській гімназії:

  1. Організовано круглий стіл для учнів 8-9 класів «Не згасити пам’яті вогонь….»

2. Проведено години спілкування з учнями 1-9 класів «Ніколи знову!»

3. Гімназисти вшанували пам’ять визволителів та поклали квіти до пам’ятника у центрі села Грушівка

4. У холі закладу розміщено тематичну виставку «Пам’ятаємо! Перемагаємо!»