День Захисника України

14 жовтня в Україні відзначається День захисника України, який нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій. Щорічне державне свято встановлено Указом Президента України № 806 від 14 жовтня 2014 року.

Дата 14 жовтня вибрана не випадково: цього дня відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а у 1999 році встановлений і День українського козацтва.

З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

На честь такого визначного дня, у нашій школі було проведено ряд заходів:

№ з/п Вид заходу Тема заходу
1. Вивішування Державного прапора на фасаді будівлі
2. Арт-кишеня «Виготовлення патріотичних листівок» «Подаруй серденько ЗАХИСНИКУ»
3. Патріотичний онлайн-квест «Україна – це ми!»
4. Година спілкування «В єдності наша сила»
5. Усний журнал «Козацькому роду нема переводу»
6. Година спілкування «Герої нескореної України»
7. Онлайн-вікторина Козацькими шляхами»
8. Година спілкування «Шляхами козацької слави»
9. Відеопривітання військовим Читання віршів
10. Створення малюнків «Малюнок пораненому солдату»
11. Виховний захід Веселі перегони

У цей день українці поціновують воїнів, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність, усіх захисників України незалежно від службового становища та статі. Найкращі традиції захисників минулого успадкували бійці сучасних Збройних сил України, які сьогодні відстоюють суверенітет України у війні з російським агресором. Тож давайте цінувати здобутки наших захисників не лише у такі визначні дати , а кожного дня.