Ігри, які використовуються в роботі з гіперактивними дітьми.


Гра «Неуважні»

Ведучий. Ох, діти, здається, ми щось засиділися. А чи не час нам трохи порухатися? Ставайте всі в коло, беріться за руки. Ви будете йти по колу, за моїм сигналом (це може бути звук дзвіночок, брязкальця, плескіт долонями або якесь слово) зупиняєтеся, плескаєте 4 рази в долоні, повертаєтеся і йдете в іншу сторону. Хто не встиг виконати завдання, вибуває з гри.

Гра «Багатоніжки»

Перед початком гри руки дитини знаходяться на краю стола. За сигналом дорослого багатоніжки починають рухатися до протилежного краю столу (вперед, вниз, вліво, вправо). У русі беруть участь усі п’ять пальців лівої або правої руки.

Гра «Двуніжки»

Гра проводиться аналогічно попередній, але в «перегонах» беруть участь тільки два пальця: вказівний і середній. Інші пальчики прижаті до долоні. Можна влаштовувати «перегони» між двома пальчиками лівої та правої рук, між «двуніжками» дорослого.

Гра «Слоненята»

Середній палець правої або лівої руки дитини перетворюється в «хобот», інші – в «ноги слона». Слону не дозволяється підстрибувати і торкатися хоботом землі, при ходьбі він повинен спиратися на всі 4 лапи. Можливі також гонки слонів.

Гра «Ловимо комарів»

Скажіть дитині: «Давай уявимо, що настало літо, я відкрила вікно а до нас в кімнату налетіло багато комарів. По команді «Почали» ми будемо ловить комарів. Ось так!» Дорослий виконує хаотичні рухи у повітрі: стискаючи і розтискаючи кулачки. То почергово, то одночасно. А дитина повторює за дорослим. По команді «Стій» ви зупиняєтесь, нагинаєтесь, струшуєте декілька разів долонями. Хай руки відпочивають. А тепер – знову за роботу

Гра «Ласкаві лапки»

Дорослий кладе на стіл 6-7 дрібних предметів різної фактури: шматочок хутра, пензлик, скляний флакон, намисто, вату. Дитині пропонують оголити руку по лікоть. Мама (тато) пояснюють їй, що по її руці ходитиме тваринка і торкатиметься ласкавими лапками. Треба із заплющеними очима вгадати, яка тваринка торкалася руку, – відгадати предмет . Дотики мають бути приємними.

Варіант гри: тваринка торкається щоки, коліна, долоні. Можна помінятися з дитиною ролями.

Гра «Кричалки – шепотілки – мовчанки»

З різнобарвного картону треба зробити три силуети долоні: червоний, жовтий, синій. Це – сигнали. Коли дорослий підносить червону долоню («кричалку»), можна бігати, кричати, лементувати; жовту долоню («шепотілку»), можна тихо пересуватися і шепотіти; синю долоню («мовчанку») – дитина повинна завмерти на місці або лягти на підлогу й не ворушитися. Закінчувати гру слід «мовчанкою». Після того, як дитина наприкінці гри ляже на підлогу, можна увімкнути спокійну музику. 

Гра «Найди відмінність»

Дитина малює якусь нескладну картинку і передає цей малюнок дорослому. Дитина відвертається, а дорослий при цьому домальовує декілька деталей і повертає картинку дитині. Дитина повинна здогадатися, що змінилося в малюнку. Потім дорослий і дитина можуть помінятися ролями.