Небезпечний челендж набирає обертів: що потрібно знати батькам?

Останнім часом в соціальних мережах з’являються небезпечні ігри для дітей та підлітків. Найбільше шансів потрапити під вплив у дітей 5-8 класів. Як розпізнати, що ваша дитина знаходиться під впливом? Найпоширеніші 4 тривожні сигнали, які вказують на те , що дитина вступила в небезпечну спільноту:

1.Дитина різко стає слухняною, але «відчуженою».

2. У підлітка змінюється розпорядок дня.

3. Підліток млявий і постійно не висипається, може просипатись надто рано (о 4-й-5-й годині ранку)

 4. Активні постійно повторювані малюнки.

Навіть якщо ви впевнені, що у вашій родині все добре, зайва пильність не завадить.

 -Переглядайте телефони та сторінки в соцмережах – але в присутності дитини. Цікавтеся з ким вона дружить, які групи цікаві і т.д.

-Поговоріть з дитиною про те, що в інтернеті багато шахраїв і злочинців, які можуть обманом змусити вас робити ті чи інші речі.

-Не давайте дитині нудьгувати, виберіть разом гуртки, які не тільки відвернуть від поганих думок, але і будуть допомагати ставати кращими.

Нагадуємо про ;Батьківський контроль; !!!!!

ЩО ТАКЕ «БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ» НА ГАДЖЕТАХ:

Можливість обмеження часу використання електронного пристрою.

Блокування доступу до онлайн-ресурсів з небажаним (небезпечним) контентом.

 Можливість відстеження активності та місцезнаходження пристрою.

НАВІЩО ПОТРІБНО ВСТАНОВЛЮВАТИ «БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ»

В реаліях сьогодення дуже важливо тримати під контролем цифрове життя дитини. Але доречно, аби це був не тотальний контроль, а «спостереження» задля її ж безпеки. Тобто, важливо пояснити дитині, для чого потрібен той чи той спосіб контролю, в тому числі й «батьківський» у гаджетах. При перших ознаках небезпечних дій дитини (перегляд ненадійного контенту, скачування сумнівних застосунків, онлайн-покупки на заборонених сайтах) не потрібно відразу сварити дитину. Найкраще проговорити наслідки тих чи тих її дій.

 А от «Батьківський контроль» якраз і потрібен для того, аби батьки могли спостерігати за діями дитини в цифровому світі. Також ця функція дозволяє бачити в реальному часі, де знаходиться дитина.

РІВЕНЬ НАДІЙНОСТІ «БАТЬКІВСЬКОГО КОНТРОЛЮ»

Звісно, дана функція не захищає дитину від шкідливої чи небезпечної інформації на всі 100 % й не варто цілком і повністю на неї покладатися. Але якщо такий вид контролю поєднати з відповідними профілактичними бесідами, хорошими стосунками з дитиною тощо, то висока ймовірність, що результат буде тільки позитивним. Деякі дорослі подейкують, що «батьківський контроль» легко оминути чи хакнути й діти розуміються, як це зробити. Але насправді це і правда, і міф одночасно. Річ у тім, що встановити «батьківський контроль» можна декількома способами:

– через завантаження спеціального застосунку в «Play Маркет» чи «App Store»;

-через функціонал, встановлений у самому телефоні.

Саме спосіб завантаження спеціального застосунку через «Play Маркет» чи «App Store» й можна «надурити». Але при встановленні батьківського контролю через функціонал самого телефону його хакнути практично неможливо, принаймні дітьми. Варто лише зауважити, що функція «батьківський контроль» наявна в новіших моделях телефонів та планшетів.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

 Для пристроїв з операційною системою Android:

 Відкрийте програму «Play Маркет». У лівому верхньому кутку екрану натисніть на значок «Меню» і виберіть «Установки» (Налаштування) – «Батьківський контроль». Увімкніть означену функцію. Обмежте доступ до налаштувань батьківського контролю, встановивши PIN-код.

Встановіть такі фільтри:– додатки, ігри, фільми і серіали.

Виберіть максимально допустиме вікове обмеження для контенту.– музика і книги.

Забороніть завантаження і покупку контенту для дорослих.

Важливо: батьківський контроль діє тільки на тому пристрої, де ви його налаштували. При необхідності ввімкніть його на іншому пристрої, знову виконавши наведені вище інструкції.

 В деяких моделях телефонів дана функція може знаходитися в налаштуваннях самого телефону. Для пристроїв з операційною системою «iPhone», «iPad», «iPod touch»: Перейдіть в меню «Налаштування» – «Основні» – «Обмеження». Покрутіть вниз і натисніть «Обмеження», а потім «Включити обмеження». Створіть пароль функції «Обмеження». Код-пароль обмежень необхідний для зміни налаштувань або відключення обмежень. Варто звернути увагу, що не на кожному пристрої є функція «обмеження» безпосередньо у налаштуваннях, тому достатньо об’єднати телефони через функцію «сімейний доступ», де є окреме мені з контролю дітей.

Як підсумок: дуже важливо розуміти, що жоден контроль не замінить живого і здорового спілкування з дитиною, особливо підліткового віку. Діалог, довіра й максимальна спостережливість зі сторони батьків – запорука безпечного життя дитини.

Джерело: https://ua.doogee.cc/detail/novyny/74

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2856563951228016&id=191546557200453