Показовий урок вчителя початкових класів Анастасії ЧМИР

17 березня вчителі Грушівської ЗОШ І-ІІ ст. відвідали показовий урок інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у 3 класі НУШ.

Тема уроку: «Яке значення в житті людини мають тварини?». Метою даного уроку є: створити уявлення впливу тварин на природу нашої планети та життя сучасних людей.

Урок розпочався з ранкової зустрічі. Для привітання в ранковому колі були використані цеглинки LEGO, діти активно взаємодіяли з однокласниками та вчителем. Визначити емоційний стан школярів допомогла вправа «Тепломір настрою», а вправа «Крісло автора» сприяла розвитку уяви, зв’язного мовлення  та актуалізації суб’єктивного досвіду дітей.

Обмін інформацією – важлива складова ранкової зустрічі. Після перегляду короткометражного мультфільму «Забери мене» діти обмінювалися враженнями від перегляду та власним ставленням до його сюжету.

Робота в групах допомогла встановити зв’язок з попередньо вивченою темою, створивши спільний малюнок «Небезпечна тварина лісу» та презентувавши його. Групова робота допомогла опрацювати матеріал підручника на тему «Значення тварини в житті людини».

Фізкультхвилинка дала можливість наповнитися позитивними емоціями. Інтерактивна вправа «Фішбоун» та робота зі «Щоденником вражень» допомогли узагальнити засвоєння теми уроку, попрацювати творчо та сприяли розвитку навичок написання власного висловлювання.

Завершити урок на етапі рефлексії допомогли інтерактивні вправи «Кубик Блума», «Долонька».

Учні працювали плідно, настрій протягом уроку був піднесений. Діти  достатньо були залучені роботою і в результаті отримали радісне відчуття успіху.  На уроці виявлялися взаєморозуміння, доброзичливість, взаємопідтримка учнів між собою та вчителя й учнів. Діти почувалися співавторами уроку, були активними й відповідальними учасниками, використовували можливість робити вибір і відстоювати свою позицію, складали власне враження про значення тварин у житті людини, намагалися висловлювали повагу до чужих поглядів. Атмосфера уроку для здобувачам освіти сприяла повністю показати свої знання, вміння і навички.