Тиждень української мови

         Згідно зі шкільним планом роботи на 2020-2021 н.р. з 22 по 26 лютого у Грушівській ЗОШ I-II ступенів проходив Тиждень української мови та літератури.Мета проведення тижня полягала у підвищенні загальної мовної культури, прищепленні любові до української мови. Під час проведення заходів, вчитель української мови та літератури Сухотіна С.П. та класоводи 1-9 класів намагалися   донести до учнів красу і багатство української мови,  формувати відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності учнів,  збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.Заходи, проведені впродовж Тижня української мови, були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції.     22 лютого класоводи та класні керівники провели виховні години для учнів та розповіли про план проведення Тижня. Світлана Петрівна, вчитель української мови та літератури провела інформаційні хвилинки для учнів школи і наголосила, що “Мова – це душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато того, чим може гордитися наш народ. Вона закликала учнів гордитися тим, що ми українці, що ми розмовляємо українською мовою, берегти, плекати її і передавати у спадок своїм нащадкам.      У вівторок був проведений конкурс читців- декламаторів для учнів 2-9 класів “Лунай, величне наше слово”. Усі учні були нагороджені грамотами та подяками за участь у конкурсі. Найактивнішими та найартистичнішими були визнані: Давид Албул, Кілініч Валерія, Могилко Мілана, Демешко Яків, Скорняк Ілона, Саражинська Мар’яна.


    У середу у наполегливій боротьбі та захоплюючій атмосфері пройшла інтерактивна гра «Правда чи Дія» присвячена до ювілею Лесі Українки, в якій брали участь 7 та 9 класи.   

У четвер цікавим для учнів 2 та 4  класів став мовний конкурс « Змагаймося за нове..», присвячений 150- ї річниці від дня народження Лесі Українки. Учні були нагороджені сертифікатами.

Учні 4 класу відвідали сільську бібліотеку. Бібліотекар Тетяна Олександрівна ознайомила учнів із життям та творчістю Лесі Українки. Діти із великим задоволенням декламували поезії авторки, за що були нагороджені грамотами та солодощами.


У рамках закриття Тижня української мови та літератури учні школи були нагороджені грамотами, подяками та сертифікатами за активну участь у проведенні Тижня української мови.
Плекаймо рідну мову, бережімо рідну мову! Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, ці слова, промовлені з дитячих вуст, звучать особливо актуально.