Чарівне японське мистецтво

Оригамі походить від двох японських слів: Ori (складений) і Kami (папір). Раніше це мистецтво називалося «оріката» (складені форми). Давня японська легенда свідчить, що якщо скласти тисячу журавликів, то здійсниться бажання.

Оригамі з’явилося в Японії завдяки буддійським ченцям. Товариства оригамі існують по всьому світу. Найкращий спосіб відсвяткувати Всесвітній день оригамі – це зробити нехитрі речі та складні фігури з квадратних шматочків паперу. Учні нашої гімназії теж з радістю долучилися до вшанування цього дня, виконавши з педагогом фігурки з паперу.

Цей день в Японії має символічний сенс, бо ця дата пов’язана із днем закінчення війни. Символом миру став японський паперовий журавлик, виготовлений в техніці оригамі, який вважається атрибутом душевного спокою та миру

День оригамі – чудова можливість культурної взаємодії поціновувачів й професіоналів зі звичайними людьми, які люблять мистецтво. Суспільство має змогу вшанувати історію, поспілкуватися та згадати, як же добре жити у мирі. Кожне соціально-культурне свято об’єднує людей, занурює у творчість та всесвітню історію, тому пам’ятаймо про День оригамі.