Global MIL Week

24–31 жовтня 2022 року у світі відзначається Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності (Global MIL Week), що започаткований у 2012 році. Захід проводиться щороку Організацією Об’єднаних Націй із питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) спільно з Альянсом із питань медіа та інформаційної грамотності, Мережею університетів із медіа та інформаційної грамотності ЮНЕСКО й

міжкультурного діалогу (UNESCO-UNAOC; MILID), іншими партнерами.

У столітті цифрових технологій, медіаграмотність є необхідним знанням, якого потрібно навчати дітей нарівні із іншими навичками. Для сучасних дітей існує безліч різноманітних джерел, зокрема традиційні ЗМІ (радіо, телебачення, газети та журнали). Але крім цього інформаційні повідомлення містять також:

  • відеороліки;
  • соціальні мережі;
  • меми;
  • відеоігри;
  • реклама та багато іншого.

Це все хтось створює, і це все має свою мету. Розуміння цієї мети і є основою медаграмотності.

Наша школа теж долучилася до заходів у межах Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності. Нашими вчителями було проведено виховні години на тему: «Чи вмію я розрізняти медійну інформацію?», “Масмедіа та що таке медіа грамотність», ” Я знаю як спілкуватися в інтернеті”. З-поміж безлічі інформаційних джерел дитина може заблукати. Тому правильне навчання медіаграмотності допоможе не тільки уникнути негативного впливу ЗМІ та Інтернету на свідомість дитини, але і сприятиме її зростанню як людини, яка поважає оточених, має власну думку та не потрапить у пастки медіа-простору.

 

#ТижденьМІГ_Миколаївщина  #GlobalMILWeek