День Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні встановлено особливий пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні. Це зроблено з метою вшанування і увічнення відваги, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України.

У 2023 році День Героїв Небесної сотні відбудеться під гаслом «Небесна сотня – перші герої російсько-української війни», йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства культури та інформаційної політики.

Найбільш жорстокі протистояння українців із силовиками відбулися 18-20 лютого 2014 року на вулиці Інститутська, де від куль снайперів загинули більше сотні мітингувальників – Героїв України, Героїв Небесної Сотні, для яких «справедивість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а сенсом їхнього життя. Вони не відступили, а пожертвували собою заради кращого майбутнього української держави.

Ці героїчні і водночас трагічні події залишаться не лише на сторінках історії Української держави, а й у нашій пам’яті вдячних нащадків. Це стало початком нової епохи національного пробудження українського народу.

Нашим святим обов’язком є пам’ятати та вшановувати Героїв Небесної Сотні, всіх, хто в різні історичні епохи стали на захист своєї рідної землі. Будьмо гідними нащадками борців за свободу України! Єднаймося в спільній меті – берегти й утверджувати вільну, незалежну, соборну Українську Державу. Саме тому викладачами Грушівської гімназії було проведено виховні заходити, години спілкування та інформаційні хвилинки для поглиблення обізнаності учнів з цієї теми.

Сьогодні всім хочеться побажати скорішого завершення цієї жорстокої війни, припинення військових дій. Щоб на українській землі знову запанували мир і спокій, злагода і процвітання. Щоб на обличчях українців стерлось занепокоєння і смута та засяяла радісна посмішка і щоб кожен прийдешній день приносив радісні новини та впевнено вів нас до щасливого майбуття.

Слава Збройним Силам України!

Слава Україні! Героям слава!